9. septembra 2014

Zopár slov k heteroideológii

Keď niekto na začiatku dvadsiateho prvého storočia argumentuje Sodomou a Gomorou voči nárokom gejov a lesieb na inštitúciu manželstva a adopcie detí, Bibliu – samozrejme – nepochopil alebo ju vôbec nečítal, čo je pre drvivú väčšinu signatárov scestnej petície za vyhlásenie referenda parodujúceho demokratické hodnoty oveľa pravdepodobnejšie. Takýmto ľuďom sa dá maximálne protirečiť tým, že incest potom musí byť v úplnom poriadku, lebo príkladný Lót po nociach bez problémov chlastal v prítomnosti vlastných dcér toľko, až si s nimi zasúložil, a to sa mezopotámskemu bôžikovi zrejme nebridilo.

Ale nechcem schádzať na obdobnú úroveň, horšie sa totiž diskutuje medzi vzdelanými fanatikmi typu Vladimír Palko, ktorý dokonca melie o nejakej súdnej tyranii, akoby ľudské práva mali závisieť od laického názoru majority. Úprimne teda vďaka za takúto legislatívnu totalitu, pretože kvôli nej Afričania už nie sú otrokmi a ženy môžu nosiť nohavice, ba zúčastňovať sa volieb.

Na lásku naozaj netreba papier, napriek tomu sa dve osoby opačného pohlavia často rozhodnú oficiálne si zaregistrovať svoje partnerstvo, hoci sa ich ani na úrade, ani v kostole nikto nepýta, či sú schopní splodiť potomstvo alebo nebodaj na záľubu v análnom sexe. Skutočná podstata celého sváru tkvie v tom, že niektorí takzvaní slušní občania si veru púšťajú fantáziu na uzdu a predstavujú si, keby vykonávali akési netradičné intímne praktiky. Hor sa rovno ústavou chrániť misionársku polohu.

No kňaz Marián Kuffa dikciou frankensteinovského mutanta Matky Terezy a Andera z Košíc všetko zaklincoval, keď prirovnal kvír komunitu k masovým vrahom. Asi pozabudol na klérofašistický režim vojnového Slovenska podieľajúceho sa na genocíde židovského a rómskeho obyvateľstva. Za takéto výroky sa predsa vo vyspelých krajinách Európskej únie nesie trestná zodpovednosť. Mimochodom, vo viac než polovici z nich sú homozväzky dávno zákonne ošetrené.

Ak chce dnes niekto žiť podľa reálií dôb bronzovej a železnej, pokojne, nech si postaví novú archu hádam aj pri Žakovciach a čaká, kým globálne otepľovanie roztopí ľadovce na severnom póle. Living history však nie je povinnosťou, sú tiež ľudoopice, ktoré sa tešia výdobytkom modernej civilizácie a nemyslím na teplú vodu, prezervatív a internet, ale i na vedecké poznatky o tom, že po masturbácii na dlaniach nezačnú rasť chlpy a že Fred Flintstone nemohol spoločne existovať s dinosaurami. Krížová výprava Aliancie za rodinu sa v princípe nelíši od džihádistických aktivít Talibanu či Islamského štátu, iba sa v nej nestínajú hlavy doslova, len sa podrezáva kultúrny pokrok humanistickej viery v slobodu a rovnosť.

Vyšlo na Je to tak, v slovenskej edícii Le Monde diplomatique.

Zdroj | Jílek, Peter F. 'Rius: Zopár slov k heteroideológii. In Je to tak : Le Monde diplomatique [online]. 09. 9. 2014 [2014-09-09]. Dostupné na internete: <http://www.jetotak.sk/ludskeprava/zopar-slov-k-heteroideologii>. ISBN 1337-8872.